عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه عوامل موثر بر پذیرش بانکداری همراه از دیدگاه مشتریان93

دستگاه کارتخوان شعبه (Pin Pad) :

دستگاهی که در شعب بانک امکان ارائه بعضی از خدمات بانکی مبنتی بر کارت را برای مشتری فراهم می نماید.قطعات اصلی این دستگاه شامل هد، کی برد و صفحه نمایش می باشد که به برد اصلی متصل شده و از طریق پورتهای LAN یا USB  به کامپیوتر تبادل اطلاعات می نماید.

2-1-20-1-5 )دستگاه پایانه فروش POS (point o sale) :

دستگاهی که این امکان را فراهم می نماید که فروشنده کالا یا ارائه کننده خدمات ، بتواند مبلغ فروش کالا یا خدمات را از طریق کارت بانکی از خریدار یا مشتری خود دریافت نماید.قطعات اصلی این دستگاه شامل هد، کی برد، صفحه نمایش و چاپگر می باشد که به برد اصلی متصل شده اند. این دستگاه از طریق پورتهای LAN یا Dialup به  بستر مخابرات متصل شده و اطلاعات را به سویچ و سرور بانک صادر کننده کارت انتقال می دهد که پس از تائید هویت و مبلغ خرید توسط بانک، تائیدیه جهت چاپ رسید و انتقال وجه به حساب فروشنده صادر می گردد.

2-1-20-2 ) کارت بانکی :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

از جنس PVC  و به گونه معمول با ابعاد 53.98 میلی متر در 85.6 میلی متر تولید می گردند. دو نوع رایج آن که در بانکهای کشورمان مورد بهره گیری قرار می گیرد 1- کارت مغناطیسی Magnet Card 2- کارت هوشمند Smart کارت می باشد.

2-1-20-2-1)کارت مغناطیسی :

این کارت دارای یک نوار مغناطیسی بوده که اطلاعات را در سه Track برروی خود نگهداری می نماید. ساخت این کارت ها دارای استانداردهایی به نام های ISO/IEC ، 7810 ISO/IEC ، , ISO/IEC 4909 , ISO 8583 , ISO/IEC 7813 ، ISO/IEC 7812 ، 7811  می باشد.

2-1-20-2-2 )کارت هوشمند :

که با نامهای « کارت چیپدار » یا « کارت با مدار مجتمع »  هم شناخته میشود، کارتی می باشد  که بر روی آن مدار مجتمع  نصب شده می باشد. از این نوع کارت میتوان بهجای کارت اعتباری و کارت پول یا در سیستمهای امنیتی کامپیوتری، سیستمهای تشخیص هویت و بسیاری موارد دیگر بهره گیری نمود. کارتهای هوشمند از نظر اندازه و شکل ظاهری، شبیه به کارتهای مغناطیسی معمولی هستند. اما درون این کارتها کاملاً با کارتهای معمولی متفاوت می باشد .کارتهای مغناطیسی معمولی یک تکه پلاستیک ساده هستند با یک نوار مغناطیسی، در حالی که کارتهای هوشمند درون خود یک ریز پردازنده دارند این ریز پردازنده زیرا بیش از اندازه کوچک می باشد با تکنولوژی خاصی کشت میشود (تبدیل یک ترانزیستور اندازه یک نخود به سایزی معادل کوچکتر از نوک سوزن) ریزپردازنده معمولاً در زیر یک اتصال طلایی در یک طرف کارت قرار دارد. این ریز پردازنده در کارتهای هوشمند در حقیقت جایگزین نوار مغناطیسی در کارتهای معمولی شدهاست. اطلاعاتی را که روی نوار مغناطیسی کارتهای معمولی هست میتوان به راحتی خواند، روی آن نوشت، آن را حذف نمود و یا عوض کرد. به علت وجود همین مشکل نوار مغناطیسی محل خوبی برای نگهداری اطلاعات نیست. به همین دلیل هم برای بهره گیری از چنین کارتهایی و تایید صحت و دریافت و پردازش اطلاعات، به طراحی شبکههای کامپیوتری گسترده جهت تبادل اطلاعات به صورت آنلاین، نیاز هست. کارت هوشمند بدون نیاز به چنین امکاناتی، به دلیل امنیت خود میتواند به صورت آفلاین اطلاعات را در خود ذخیره کرده و در صورت لزوم در محلهای مختلف از این اطلاعات بدون نیاز به اتصال به شبکه بهره گیری کند. ریز پردازنده در کارت هوشمند برای امنیت مورد بهره گیری قرار میگیرد. در واقع کارت هوشمند یک کامپیوتر کوچک می باشد که با کامپیوتری که به دستگاه کارت خوان متصل می باشد ارتباط مستقر می ‌کند. تا ریزپردازنده کارت، از معتبر بودن دسترسی به کارت مطمئن نشود، به کارت خوان اجازه دسترسی نمیدهد. پس از صدور مجوز دسترسی کارت خوان میتواند همانند یک دیسک با کارت که دارای حافظه (Ram) می باشد کار کند.

کارتهای هوشمند میتوانند تا 8 کیلو بایت Ram) حافظه با دسترسی تصادفی برای خواندن و نوشتن اطلاعات) ، 364 کیلو بایت ROM) حافظه فقط خواندنی) ، 256 کیلوبایت PROM) حافظه فقط خواندنی قابل برنامه ریزی) و یک ریزپردازنده 16 بیتی داشته باشند.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

1: کارایی مورد انتظار مشتری از بانکداری همراه بر پذیرش بانکداری همراه توسط کاربر تاثیرگذار می باشد.

2 : اعتماد تأثیر موثری در پذیرش بانکداری همراه دارد

3 : تبلیغات بر کارایی مورد انتظار مشتری از بانکداری همراه تاثیرگذار می باشد

4 : تبلیغات بر اعتماد مشتری تاثیرگذار می باشد.

5 : شرایط تسهیل کننده برای مشتری بر پذیرش بانکداری همراه توسط وی اثرگذار می باشد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :

 مطالعه عوامل موثر بر پذیرش بانکداری همراه از دیدگاه مشتریان93

  با فرمت ورد